افتتاح خط تولید روکش های هات استمپ با برند آذران فویل

هلدینگ آذران دومان سهند از سه مجموعه شیمیایی؛ تولید انواع چسب مخصوص کارخانجات، تولید دیوارپوش و لاک یووی همچنین تولید انواع تینر متشکل شده است.

مجموعه دیگری از این کارخانه که برای تولید پانل‌های ساختمانی و سقف کاذب ۶۰ در۶۰ با برند نوین پلاست اختصاص یافته و با تمام قدرت درحال تولید محصولات مرغوب و باکیفیت است.

یکی از زیر مجموعه های شیمیایی این کارخانه که مختص تولید انواع روکش‌های هات استمپ بوده و محصولی کاربردی برای استفاده کارخانجات دیوار پوش و سقف کاذب است، با حضور علی جهانگیری، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، به نام برند آذران فویل به بهره برداری رسید.

مسعود معصوم بیگلو در مراسم افتتاح این مجموعه از کارخانه آذران دومان سهند در خصوص فعالیت صادراتی این کارخانه گفت: تمام محصولات تولیدی ما به کشورهای همسایه نظیر؛ عراق،ترکمنستان، افغانستان، ترکیه، آذربایجان و… تاکنون صادر شده است و با راه اندازی بخش جدید سهم ما در صادرات افزایش پیدا خواهد کرد.

مدیرعامل هلدینگ آذران دومان سهند با اشاره به اینکه محصولات تولیدی در این کارخانه جزو محصولات وارداتی بوده اند و اکنون این شرکت موفق به تولید آنها شده، ابراز کرد : چسب لمینت و روکش های هات استمپ از جمله مهم ترین تولیدات ما هستند که نیاز ما را از جهت واردات این محصولها برطرف ساخته است زیرا ما دومین کارخانه تولیدی این محصول هستیم و قبل تر چاره ای جز واردات نداشتیم.

وی با اشاره به اینکه بخاطر وجود تحریم ها در حوزه انتقال پول با مشکل مواجه هستیم از دولت خواستار حمایت های بیشتر برای رونق گرفتن صادرات و افزایش تولید شد.

همچنین علی جهانگیری در مراسم افتتاح بخش تولید روکش مجموعه آذران دومان سهند عنوان کرد: براساس بازدیدی که از این واحد تولیدی داشتیم فعالیت آنها و همچنین تولیداتشان را بسیار کاربردی و خوب ارزیابی کردیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار درخصوص طرح هایی که روی دیوارپوش و سقف کاذب ها ایجاد می شود، توضیح داد: مواد این طرح ها ازجمله موارد وارداتی بودند که خوشبختانه این کارخانه با ماشین آلات لازم به صورت خودکفا به تولید آن دست یافته اند.

وی با اشاره به اینکه تولید این محصولات و قیمتشان نسبت به مشابه خارجی آن بسیار با صرفه تر است، گفت : وجود بازار ساخت و ساز در کشور های همسایه باعث افزایش خریدار برای این محصول و ایجاد زمینه ای مناسب برای رقابت محصولات ایرانی با سایر محصولات مشابه خارجی شده است.

جهانگیری با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد محصولات این واحد تولیدی، با وجود بازار داخلی، صادراتی بوده، ابراز کرد: در سال گذشته این واحد تولیدی بیش از یک میلیون دلار صادرات داشته است امسال قطعا با راه اندازی مجموعه جدید و دریافت وام برای مواد اولیه صادرات و تولید محصولشان رونق خواهد گرفت.

اشتراک گذاری

کاربر گرامی اگر از محتوا موجود در این صفحه خوشتان آمده است می توانید توسط دکمه های زیر آن را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فیسبوک
توئیتر
لینکداین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *