سقف کاذب

 

سقف کاذب به سقفی گفته می شود که در سطحی پایین تر از سقف اصلی قرار می گیردو از داخل بنا قابل مشاهده است. امروزه با پیشرفت صنایع و پتروشیمی ، استفاده از مصالح ساختمانی جدید از قبیل سقف های کاذب پی وی سی، دیوارپوش ها و…مورد توجه ویژه مهندسان و سازندگان قرار گرفته است.

انواع سقف کاذب برای سرویس های بهداشتی، آشپزخانه ها، مغازه ها و سایر مکان ها مورد استفاده قرار میگیرد، اجرای سقف بسیار ساده و سریع انجام می شود، در رابطه با قیمت سقف کاذب و قیمت اجرای سقف کاذب با توجه به مترمربع اجرایی و نوع سقف متفاوت می باشد. مجموعه نوین پلاست با سابقه ای درخشان به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان به فعالیت در زمینه تولید و ساخت سقف کاذب پی وی سی پرداخته است. سقف کاذب های پی وی سی با توجه به مزایای بیشمار خود، از جایگاه خاصی در صنعت ساختمان برخوردار می باشد.

چرا از سقف کاذب در ساختمان استفاده می کنیم؟

سقف های کاذب در ابتدا بدلیل زیبا کردن فضا بکار برده شدند اما امروزه نقش های بیشتری برای آنان تعریف شده است. در سرو صدای زندگی شهری و رفت و آمدهای زیاد خیابانی فضاهای داخلی ساختمان ها از آسیب و سر و صدا در امان نخواهند بود به همین خاطر استفاده از این سقف ها بدلیل کاهش صداهای مزاحم می تواند نقش زیادی در تامین آرامش محل کار و منزل داشته باشد. یکی دیگر از کارکردهای سقف کاذب را می توان در کنترل و تعدیل دمای محیط داخلی ذکر کرد، این المان با کاهش گرمای داخل در تابستان و جلوگیری از سرد شدن در زمستان نقش بسزایی در افزایش راندمان کاری و کیفیت زندگی داشته است و به همان نسبت با صرفه جویی در مصرف انرژی تا میزان بالایی در کاهش هزینه ها موثر است. همچنین در معماری مدرن برای تزیین و دکور کردن فضای داخل و نصب انواع لامپ ها و المان های دکوراتیو از سقف های کاذب استفاده می شود.

 

تایل هات استمپ:

این نوع پانل ها از جنس پی وی سی همراه با یک لایه روکش برچسب فیلم و زینک(هات استمپ) ساخته شده اند که با تغییر زاویه دید به رنگ های مختلف( هفت رنگ براق) تغییر می کنند. سقف ها ی کاذب و دیوارپوش پی وی سی  هات استمپ متنوع در طرح و رنگ ، عایق حرارت و برودت، مقاوم در برابر اسیدها، بازها و قلیاها، قابل ضربه گیری، قابل شستشو و با قیمتی مناسب می باشد.

طراحی و نصب سقف های کاذب پی وی سی :

سقف کاذب به سازه ای معماری گفته می شود که برای تعدیل دما و کاهش سروصدا در محل سقف ساختمان ساخته و اجرا می شود. این سازه بر روی سقف به شکل یک لایه دوم کار می شود. امروزه سقف های کاذب به جزئی اصلی و اجتناب ناپذیر از معماری مدرن بدل شده اند و یکی از نمادهای ساختمان سازی جدید به شمار می آیند. در ساختمان های مدرن سقف کاذب به منظور پوشاندن تجهیزات زیر ساختی ساختمان از جمله لوله ها، سیم ها و …به کار می رود تا بدین ترتیب زیبایی و نظم فضا را بیشتر کند.

برای دیدن محصولات سقف کاذب شرکت آذران دومان سهند اینجا کلیک کنید.